Automatické stříkací aparáty

Rozprašování stlačeným vzduchem

V oblasti konvenčního rozprašování stlačeným vzduchem je k dispozici několik vysoce výkonných stříkacích zařízení. Tato zařízení lze bez problému zabudovat do lakovacích zařízení. Vzhledem k tomu, že jsou tato zařízení k dostání v různých velikostech, je možné je použít i v těch nejstěsnanějších prostorech. Několik modelů je vhodných pro montáž na standardní průmyslové roboty. Nabízíme široký sortiment trysek a jehel různých velikostí. Aparáty lze použít také v kombinaci s našimi zásobníky na materiál, membránovými čerpadly a regulátory.

Rozprašování HVLP

Díky speciálnímu systému vzduchových kanálků umožňuje tento stříkací proces redukci mlhy rozprašovaného materiálu. Tyto pistole jsou k dispozici v systému Krautzberger HVLP1 a ve zdokonaleném systému Krautzberger HVLP3 v různých velikostech a nabízíme k nim také celou řadu trysek a jehel. Lze kombinovat se zásobníky na materiál, membránovými čerpadly a regulátory.

Rozprašování technologií Airless

U metody Airless je stříkací paprsek vytvářen výhradně tlakem materiálu, který jej vytlačuje skrz trysku. Po výstupu z trysky přijímá stříkací paprsek tvar v závislosti na dané trysce. Částice stříkacího paprsku dosahují mnohem vyšších rychlostí než u stříkacích zařízení provozovaných se stlačeným vzduchem. Je zde vyšší průchod materiálu a paprsek je ostřejší, tzn. vzniká menší víření. Rozměr a tvar paprsku lze změnit pouze výměnou trysky. K dispozici je celá řada trysek Airless různých velikostí.

Rozprašování systémem Duo

Systém Duo od firmy Krautzberger lze považovat za zdokonalenou verzi známého systému Airless. Ideální kombinací metody Airless a systému stlačeného vzduchu je dosaženo optimálního, homogenního stříkacího paprsku. To přináší spoustu výhod v mnoha oblastech použití. Rozprašování probíhá jako v oblasti Airless bez vzduchu prostřednictvím speciální trysky. Přes speciální otvory uzpůsobené trysce pro průchod materiálu je stříkací paprsek navíc obohacován o stlačený vzduch. Díky tomu vzniká velmi měkký paprsek. V kombinaci s pístovými čerpadly Krautzberger a rozsáhlým sortimentem trysek lze dosáhnout optimálních výsledků.