Ruční stříkací aparáty

Rozprašování stlačeným vzduchem

V oblasti konvenčního rozprašování stlačeným vzduchem e k dispozici několik ručních pistolí.

Spektrum sahá od robustní pistole pro jednoduché lakovací práce přes náročné standardní aparáty až po vysoce výkonné stříkací pistole pro ty nejnáročnější úkoly.

Přívod materiálu může být řešen několika způsoby. K dispozici jsou pistole s různými přípojkami pro přívod materiálu, resp. s různými gravitačními a sacími pohárky. Dále nabízíme široký sortiment trysek a jehel různých velikostí.

Většinu aparátůl ze použít také v kombinaci s našimi zásobníky na materiál, membránovými čerpadly a regulátory.

Rozprašování HVLP

Díky speciálnímu systému vzduchových kanálků umožňuje tento stříkací proces redukci mlhy rozprašovaného materiálu. Tyto pistole jsou k dispozici v systému Krautzberger HVLP1 a ve zdokonaleném systému Krautzberger HVLP3 v různých velikostech a nabízíme k nim také celou řadu trysek a jehel. Lze kombinovat se zásobníky na materiál, membránovými čerpadly a regulátory.

Rozprašování technologií Airless

U metody Airless je stříkací paprsek vytvářen výhradně tlakem materiálu, který jej vytlačuje skrz trysku. Po výstupu z trysky přijímá stříkací paprsek tvar v závislosti na dané trysce. Částice stříkacího paprsku dosahují mnohem vyšších rychlostí než u stříkacích zařízení provozovaných se stlačeným vzduchem. Je zde vyšší průchod materiálu a paprsek je ostřejší, tzn. vzniká menší víření. Rozměr a tvar paprsku lze změnit pouze výměnou trysky. K dispozici je celá řada trysek Airless různých velikostí.

Rozprašování systémem Duo

Systém Duo od firmy Krautzberger lze považovat za zdokonalenou verzi známého systému Airless. Ideální kombinací metody Airless a systému stlačeného vzduchu je dosaženo optimálního, homogenního stříkacího paprsku. To přináší spoustu výhod v mnoha oblastech použití. Rozprašování probíhá jako v oblasti Airless bez vzduchu prostřednictvím speciální trysky. Přes speciální otvory uzpůsobené trysce pro průchod materiálu je stříkací paprsek navíc obohacován o stlačený vzduch. Díky tomu vzniká velmi měkký paprsek. V kombinaci s pístovými čerpadly Krautzberger a rozsáhlým sortimentem trysek lze dosáhnout optimálních výsledků.